Tomáš Kytlík - Miki

vůdce kurzu, autorita, bratr zakladatel
Kostelec nad Orlicí

Funkce na kurzu:
dlouholetý vůdce kurzu, předseda komise ČZ, hospodář kurzu (snad už dlouho ne :-), výborný šéfkuchař

Co se o něm povídá:
Po kuchařině si uvědomil, že bez titulu by to na tajemníka a vůdce Cordy dotáhl až za dlouho, a proto hopem vystudoval několik vysokých škol, prozatím ze zastavil na titulu doktora přírodních věd. Dokáže skloubit přípravu svíčkové pro 70 lidí s přednáškou o latentních makroekonomických souvislostech regionálního rozvoje a grantové politiky EU. Nerezový král, budoucí prezident ČR. Má mnohaleté zkušenosti s vedením koedukovaného oddílu, střediska, kraje a několika menších měst. A také ví, jak se za svobodna jmenovala sousedka prababičky Svojsíkova učitele tělocviku.

Co přednáší:
historii skautingu, symboliku, skautskou literaturu a hospodaření

Co dělá ve skautském životě:
V Junáku od roku 1990. Nyní šéfuje okresu Rychnov nad Kněžnou. Vedl 1. oddíl skautů bratra Františka Talacka „Ostrá sekera“ v Kostelci nad Orlicí (do července 2003). Je stálým instruktorem Spojených lesních škol (Vlčácké LŠ a Janinky) a Vůdcovského lesního kurzu QUO VADIS, přednášel a vařil na několika vůdcovských kurzech a lesních školách. V roce 1999 absolvoval ILŠ Collegium, kde působil v řadách stálých instruktorů až do roku 2002.

Co dělá v profesním životě:
Nyní poskytuje konzultační činnost obcím nebo městům jako nezávislý expert pro oblast strukturálních fondů a dotačního poradenství.

 

 Dále potkáš elévy ČLK CORDA:

 Martin Herda - Jestřáb

 Marek Sychra - Komár

 Jan Baláš - Vilda

 Jaroslav Sogel - Jára

 František Lachman – Frantáre

 Josef Vyškovský – Joža

 Radim Kašpárek